8 Ocak 2020 Çarşamba

BU SEZON İZLEDİĞİMİZ TİYATRO OYUNLARIBloga artık çok uzun aralıklarla uğrayabildiğimin farkındayım, biraz kendi içimize dönme, biraz Nehir’i koruma çabası, biraz da vakitsizlik diyelim. Ama bu sezon izlediğimiz tiyatro oyunlarını sizinle kısaca paylaşmadan edemedim yine de.

KARTON ŞEHİR
ZORLU ÇOCUK TİYATROSU
ZORU PSM

Zorlu Çocuk Tiyatrosu oyunlarından Karton Şehir’i Zorlu Performans sanatları merkezinde izledik. İtiraf etmeliyim ki iki perde oynanan oyunun ilk yarısı daha merak uyandırıcı ve sürükleyiciydi. Ancak hem rengarenk kostümler hem dekor hem de müzikal oluşu ile Nehir’in beğenisini kazandı.


TANITIM BÜLTENİNDEN;

Mehmet Zorlu Vakfı çatısı altında, Zorlu Holding’in 50. yılı anısına 17 yıl önce kurulan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, 2003’ten bu yana 800 binden fazla çocuğu tiyatroyla tanıştırdı. Zorlu Çocuk Tiyatrosu 17. yılında, Zorlu PSM’de başlayacağı yeni sezonuyla tiyatronun eğitici, öğretici ve eğlendiren sesini duyurmaya devam ediyor.
Karton Şehir’de rengarenk bir serüven sizleri bekliyor!
Okulun tüm öğrencileri yılsonu gösterisi için tatlı, telaşlı bir hazırlık içindedirler. Başkahramanımız “Çocuk”  diğer öğrencilerden biraz daha uyumsuz ve yaramazdır. Sene sonu gösterisinde gladyatörler, prensesler, okulun muhteşem korosu şovlarına başlamak üzeredirler. Ancak gösteride başrol olmayı isteyen Çocuk sadece balon şişirme görevini edinebilmiştir. Bu işin arkasında yatan gerçekler açığa çıkınca çocuk biraz huysuzlanır. Gösteri onun planları doğrultusunda işlemeye başlayınca işler çığırından çıkar.
Tüm bunların sonunda Çocuk kendine bir Karton Şehir kurmaya ve oranın kralı olmaya karar verir. Böylece muhteşem Karton Şehir macerası Çok eğlenceli, çok çılgın bir dünyada başlar.
Müzik, dans ve birçok sanatı bünyesinde barındıran oyunda rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açıyor.
4 yaş ve üzeri seyircisine Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde perdelerini açan oyun, çocuklara “birlik olmanın” ne kadar da önemli olduğunu anlatıyor.
Eşsiz bir çocuk müzikali olan oyun, rengârenk atmosferi ile çocukları sanatın eşsiz güzellikleriyle buluşturuyor. Aynı zamanda da son derece öğretici birçok mesaj içeriyor.
Serdar Saatman’ın yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği KARTON ŞEHİR çocuklara eğlenceli, coşku dolu bir zaman geçirmeyi vadediyor.


SİHİRLİ FLÜT- TAMİNO’NUN RÜYASI
İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ
KADIKÖY SÜREYYA OPERASI

Mozart’ın Sihirli Flüt operasından yola çıkılarak hazırlanan bu oyun sayesinde, Nehir ilk kez opera sanatı ile tanışmış oldu. Sonuna kadar da dikkati dağılmadan izledi. Tüm oyunculuklar, orkestra, dekor ve kostümler muhteşemdi.

TANITIM BÜLTENİNDEN

'Bilin bakalım Tamino rüyasında neler göreceğiz?''
Wolfgang Amadeus Mozart'ın 'Sihirli Flüt' operasından yola çıkılarak hazırlanan operayı çocuklara armağan ediyoruz. Bakalım Tamino rüyasında kimlerle tanışacak, hangi sihirli melodiler de ona eşlik edecek bu rüyada?


KRAL ŞAKİR UZAYDA ŞAMATA
İSTANBUL KOMEDİ FESTİVALİ
CKM

İstanbul Komedi Festivali kapsamında gösterime giren çocuk tiyatrolarından Kral Şakir Uzayda Şamata’yı, Caddebostan Kültür Merkezi’nde izledik. Nehir zaten Kral Şakir hayranı, kitaplarını da takip ediyor, bu gösteriyi de oldukça beğendi. Sadece gösteri bize biraz kısa geldi ve çizgi filmdeki tüm karakterleri içermiyordu. Ancak gerçek ses ve şarkılarıyla Kral Şakir’i canlı izlemek yine de güzeldi.


TANITIM BÜLTENİNDEN

Çocukların kahramanı, anne babaların en sevdiği aile ‘‘Kral Şakir - Uzayda Şamata’’ çocuklarla buluşmaya devam ediyor!

"Tiyatro salonlarını tıklım tıklım dolduran “Kral Şakir - Uzayda Şamata’’ uzay macerasına devam ediyor.

Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği, Grafi 2000’in kurucusu Varol Yaşaroğlu imzalı 7’den 70’e herkes tarafından büyük beğeni ve övgü toplayan  ‘‘Kral Şakir - Uzayda Şamata’’ hayal dünyasına sizleri bekliyor.

Şakir ve Canan kaybolan anne ve babalarını bulmak için galaksiler arası çılgın bir yolculuğa atılıyorlar.  Fil Necati ve Mirket de onlara bu eğlenceli ve bir o kadar da heyecanlı macerada eşlik ediyor."Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...