14 Aralık 2017 Perşembe

PAKOLİNO İYİ DİLEKLER KUTUSU İLE İYİ YILLAR


Nehir 6 yaşını biraz geçiyor; biz hala Pakolino'nun aktivite kutularına devam ediyoruz. Neden? Çünkü, tam gün okul, kurslar ve ödevler koşuşturmacası içinde anne-kız (hatta baba) olarak oturup kaygısız, stressiz, yetişme telaşsız zamanlarımız bu kutular bizim. Nehir'in her ay elimde kutu ile beni kapıda gördüğünde küçük bir sevinç çığlığı atmasına sebep olan kutular. Diğer tüm kazanımlarını bir tarafa bırakıyorum. 3 aydır kutuya eklenen kütüphane üyeliği ile her ayın temasına uygun bir de kitap göndererek Nehir'in gönlünü fethetmeyi başaran kutular.Bu ayın "iyi dilekler" kutusu ile evimizi erken yeni yıl heyecanı sardı. Sayesinde yılbaşı ağacımızı bile erkenden kurup süsledik. Kutudan bizim son zamanlarda okuyup çok sevdiğimiz Dilek Ağacı kitabımızın da pakolino özel baskısı çıkınca küçük bir şaşkınlık yaşamadık değil.
Dilek ağacı hazırlayıp, süsleyip, dileklerimizi yazıp astık. Nehir yaşında bir çocuktan belki oyuncak, bebek vs dilemesini beklersiniz ama Nehir "mutlu olmayı, ailecek birarada olmayı, iyi kalpli olmayı" diledi :-)Üç boyutlu tebrik kartını Nehir babası için hazırlamak istedi. Çok süprizli, hazırlaması çok zevkli bir kart oldu.


Geçen yıl bu zamanlar Pakolino'nun resimli tombalası ile eğleniyorduk, bu yıl sıralamaca oyunu, tüm kutu oyunlarını açık ara geride bırakıp Nehir'in, hatta eşim ve benim favorimiz oldu. Bir haftadır her akşam oynuyoruz ve epey çekişmeli oluyor oyunlarımız:-)

Sizlerde 3-7 yaş Pakolino aktivite kutularını denemek isterseniz www.pakolino.com internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Tavsiyemi sorarsanız, kütüphane üyeliğini de muhakkak ekletin derim.

Sevgiler,
Şimdiden mutlu yıllar.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...