5 Aralık 2017 Salı

KÜTÜPHANEMIZ 117-118-119-120-121 SON OKUDUKLARIMIZ

Çocukluğumda okuyamadığım kadar çok çocuk kitabını, kızımla birlikte okuma fırsatı bulduğum için çok çok mutluyum. Nehir için kitap alışverişi yapmak büyük zevk; onunla birlikte okumak ayrı zevk. Ne zamandır ara verdiğim kitap paylaşımlarına birkaç kitapla geri dönmek istedim. Yazamadıklarımı da sadece fotoğrafları ile paylaştığım ayrı bir post açarım belki, bu yazının peşinden.  Şimdiden keyifli okumalar...


BAY KA BUK VE EJDER
Zeynep SEVDE
Taze Kitap

Cesaretinizi kıran, etrafınıza çizilen sınırlardan dışarı çıkmanıza müsade etmeyen, böylece potansiyelinizi gerçekleştirmenize engel olan, bunu kimi zaman duygu sömürüsü ile, kimi zaman ise sevgisiyle tehdit ederek yapan insanlar hepimizin karşısına hayatta en az birkez çıkmıştır. Hele ki bir kadınsanız, bir kız çocuğu iseniz. Öykümüzde minik ejder ancak kabuğunu kırdığında dünyanın güzelliklerini görebilecek. Kütüphanenizde bulunması gereken bir kitap bana göre.


DİLEK AĞACI
Kyo MACLEAR
Redhouse Kidz

Umut en iyi dostu ve yol arkadaşı Karkış (kendisi bir kızak) ile birlikte bir dilek ağacı bulmak için yola çıkar. Yol boyu, kara kışta yardıma ihtiyacı olan hayvan dostlarına yardım eder. Tüm gün dolaşıp yorgunluktan daha fazla ilerleyemez hale geldiğinde ise dilek ağacı karşısındadır. Dileğini yazıp ağaca asare, üstelik bu yolculuk ona bir sürü yeni dost kazandırmıştır. Çok sıcak bir öykü, biz Nehir'le çok sevdik.


BAY TAVŞANIN BİR FİKRİ VAR
Feridun ORAL
YKYayinları

Bay tavşan, ne zaman sımsıcak güneşin, yemyeşil çayırların tadını çıkarmak istede kendisini korkutan, güçlü, sivri dişli bir köpek karşısına çıkar ve Bay Tavşan'ı çayırdan kovar. Peki hep böyle mi olmak zorundadır, köpeğin dediği gibi hayat hep böyle midir, güçlü olan güçsüz olanı korkutmak ezmek zorunda mıdır? Elbette hayır, Bay Tavşan'ın bir fikri var, birlikte olunca güçlüye karşı koymak mümkün. Mesajı çok güzel bir kitap.


BU KIŞ KİMSE ÜŞÜMEYECEK
Feridun ORAL
Yayınları

Feridun Oral kitaplarına bayılıyoruz. Bu kitap da diğer kitapları gibi sıcacık bir dostluk öyküsü. Minik tarla faresi kış için yakacak birşeyler toplamaya ormana gidiyor ve ne kadar çalı çırpı, tahta parçası bulursa toplayıp, uzun atkısı ile yığınını bağlıyor. Ama bu dev yığını çekmeye bir türlü gücü yetmiyor. Hatta deneyen diğer arkadaşlarının hiçbirinin gücü yetmiyor. En son buldukları çözüm ile bu kış kimse üşümeyecek.CANINI EN ÇOK NE YAKAR?
Pako LIVAN
Roger OLMOS
Redhouse Kidz

Hayatta canınızı en çok ne yakar? Kitaba göre yalan/ ya da iftiraya uğramak. Daha çok fiziksel acının ne demek olduğunu bilen kahramanımız, kalp sızısının nasıl birşey olduğunu acı bir tecrübe ile öğreniyor. Çizimleri çok orjinal, aynı zamanda espirili bir kitap. Üstelik ödüllü bir kitap. Tavsiyemizdir. Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...