7 Haziran 2017 Çarşamba

PAKOLİNO MAYIS AYI MİNİK BAHÇEM TEMASI
Bu ayki Pakolino kutusu yine süper. Zaten Nehir en çok elimde Pakolino kutusu ile eve gittiğim akşamlar mutlu oluyor. Tüm kutuyu hemen o hafta bitirmek istiyor ve artık aktivitelerin tamamını kendisi yapmak istiyor, bana çok fazla el sürdürtmüyor.


Bu ay ilk önce Vız Vız Arı oyununu hazırlayıp, ailece oynadık. Çok da eğlendik. 
Peşinden pencere serasını yaptık. Minik seralara fesleğen ve papatya tohumlarını ektik, tohum çubuklarını yerleştirdik, ilk sularını verip mutfak penceremize astık. İlk haftanın sonunda tohumlarımız epey boy verdi. Nehir hergün gözlemliyor, suluyor ve resmini çiziyor tohumlarının.  Sera şeffaf olduğundan bitkinin köklerini de görebiliyoruz. İnanılmaz faydalı, harika bir gözlem ve deney de oldu aynı zamanda.
Son etkinlik; çiçek kurutma çantası. Gül ve yaprak koyduk kartonların arasına, presledik. Kurumalarını bekliyoruz. Hani bizler küçükken kitaplarımızın, defterlerimizin rasında kuruturduk hatırlar mısınız? Nehir'in çiekleri kuruduğunda bir kart hazırlayacağız, babalar günü için. He bir de, geçen ay ve bu ay birer parça küçülen kağıt çıktı kutulardan; anneler ve babalar günü için. Anne için kolye, baba için anahtarlık yaptık. Bu kağıt çok ilginç; fırına girince küçülüp kalınlaşıyor, cam gibi oluyor adeta. 
Sizler de Pakolino aktivitelerini deneyimlemek isterseniz, www.pakolino.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...