10 Nisan 2017 Pazartesi

İŞ SANAT'' DA ÇOCUKLAR İÇİN MÜZİKLİ MASALLAR'I İZLEDİK

ÇOCUKLAR İÇİN MÜZİKLİ MASALLAR
İŞ SANAT VE KÜLTÜR MERKEZİ
5-7 Yaş 

Geçtiğimiz haftasonu, İş Sanat ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Çocuklar İçin Müzikli Masallar performansına bilet almıştım. Sanatçı Gökçe Bahadır'ın sunumuyla, piyano eşliğinde ve tiyatro oyuncularının masala eşlik eden pandomimleri ile 3 farklı masal dinledik. Nehir zaten kitapları, hikayeleri ve tiyatroyu çok sevdiğinden gösteriyi beğendi, hatta çok kısa buldu, niye bu kadar çabuk bitti dedi. Sanat merkezi içerisinde kurulan fotoğraf çekim standlarında Sakar Cadı Vini'yi görünce apayrı mutlu oldu.
İş Sanat Kibele Galerisi'nde gösteri öncesinde bir de sergi gezme fırsatı bulduk. Muhsin Kut'un "Bir Seyyahın Resimli Güncesi" isimli sergisini gezdik. Nehir şaşırdı, ressam bu kadar çok resmi nasıl yapmış, diye düşündü, bazı çok büyük resimlere bakıp, bu resim için yıllarca çalışmış olmalı diye düşündü; ne güzel herzaman resim yapıyor, ben de büyüyünce ressam olacağım diye de bir karara vardı. 

Artık çocuğun müzede ne işi var, sergide ne işi var şeklindeki demode düşüncenin değişmesi gerektiği taraftarıyım zaten, çocukla sergi gezilebilir, hatta çocuklar bir resim sergisinde yetişkinlerden daha fazla şey bulabilir, daha çok zevk alabilir, Nehir gibi.

Biz ailecek sanat dolu, harika bir Pazar günü geçirdik. Tekrarı oluyor, tavsiye ederiz. Biz şehrin bir yakasından diğer yakasına geçtik bu etkinlik için ama ilim için ve sanat için ve tabii ki Nehir'in mutluluğu için karı-koca olarak hiç mi hiç üşenmeyiz.


 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...