9 Mart 2017 Perşembe

GÜNÜBİRLİK ŞİLE GEZİMİZBahar geldi hoş geldi, neşe ve umut getirdi, bütün kış soğuk ve karanlıktan asılan suratlarımızda yeniden gülümsemeler belirdi. Akşam işten eve az da olsa aydınlıkta dönmek, haftasonu sabahı uyanıp dışarıda parlayan güneşi görmek ruhumuza da, karanlıkta evden çıkıp yine karanlıkta eve dönmekten D vitamini eksikliğinden kırılan bünyemize de çok iyi geldi.


Bu Pazar sabahı da her zaman olduğu gibi erkenden kalktık. Madem hava bu kadar sıcak şehir içinde tıkılıp kalmayalım, biraz uzaklaşalım dedik ve soluğu Şile'de aldık. Şile İkinci Bahar Restoran'da kahvaltı ile başladık güne. Restoran'ın kapalı alanı, açık alanı, çim alanı, eski de olsa bir çocuk parkı var. Kahvaltısı, Maşukiye'nin eritme peynirli, kiremitte omletli vs enfes kahvaltıları kadar olmasa da orta düzeyde diyelim. Yine de serpme kahvaltı oldukça doyurucu. Kahvaltı sonrası bahçeye çıktık. Nehir parkta epey oynadı, biraz da çimlerde yayıldık. Taş topladık, dizdik, bozduk, 5 taş denemeleri yaptık derken öğleni ettik burda.

İkinci durak Şile çarşı oldu. Şile bezi bir elbise alayım dedim Nehir'e, yaz tatilinde giyer, hem de bu gezimizin bir anısı olur. Güzel bir elbise seçip aldık.


Üçüncü durak Şile feneri. Nehir Ağva gezimizde ilk kez deniz feneri görmüştü. Bu ikinci kez daha da yakından gerçek bir deniz feneri görme heyecanını yaşadı. Kuleye çıkmayı çok istedi ancak bu mümkün değildi tabi. Fener içerisindeki odacıkta çeşitli deniz fenerlerinin sergilendiği mini müzeyi gezdik. Fenerin etrafında dolaşıp müthiş deniz manzarasını izledik. Bol bol fotoğraf çektik. Nehir doğmadan önce geldiğimizde burada bir cafe vardı ama kapanmış. 


Buradan Şile limana inmekti niyetimiz ama eski liman yıkılmış, yenileniyor, şu an tadilat olduğu için gitmedik hiç. İnşallah birdahaki sefere. 


Gezdik yorulduk, acıktık. Öğle yemeği için temiz, güzel bir yer bulup, karnımızı doyurduk. Nehir'i ilk kez bu kadar iştahla yerken gördük. Temiz hava iştahını açtı. :-)


Yemek sonrası dönüş yolculuğuna geçtik.


Bu bahar leyleği havada görürüz inşallah. Bol gezmeli bir bahar ve yaz diliyorum. 
Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...