6 Şubat 2017 Pazartesi

SÖMESTR VS.

15 günlük sömestr tatilini geride bıraktık. Çalışan anne-baba olarak bu 15 günü yapabileceğimiz en iyi şekilde planlamaya, Nehir'e güzel anılar biriktirip, eğlenebileceği ve dinlenebileceği bir tatil geçirtmeye çalıştık. 15 günlük tatil demek, 3 adet haftasonu demek bizim için. Bu zamana 1 tiyatro oyunu, 2 sinema, akvaryum gezisi, ailecek kahvaltı, birlikte yenen yemekler ve Nehir'in devam eden bale kursunu sığdırmayı başardık.

İzlediğimiz tiyatro oyunu Devlet Opera Balesi'nden izlediğimiz 3. oyun; Kitap Kurdu ve Can Haylazlara Karşı  

Oyun harikaydı, kostümler, dekorlar, oyunculuklar, müzikler ve özellikle çocuk oyuncuların dansları muhteşemdi. Nehir inanılmaz eğlendi.
 
Akvaryum gezimiz; İstanbul Anadolu yakasında ViaSea'de idi. Nehir'in ikinci akvaryum gezisi oldu. Akvaryum ve balıklar genel olarak harikaydı, Nehir her bölümde ayrı mutlu oldu. Deniz anaları, deniz yıldızları, vatozlar, köpek balıkları, deniz atları hepsine bayıldık. Kayıp Balık Dori ve Memo'nun orjinallerini gördük, ne kadar minik olduklarına şaştık. Denizaltına girip bir maceraya atıldık. Kumla topografik yeryüzü haritası yapmayı deneyimledik. Biberonla koi balığı besledik. Sömestr tatili kapsamında hazırlanan eğlenceli bilim gösterisini izledik ve atıklarla sanat etkinliğine katıldık. 

2 sinema filminden biri Peppee idi, Nehir babasıyla izledi. Nehir çok eğlenmiş ancak eşim pedagojik açıdan yanlışlarla dolu bir çizgi film olduğunu söyledi, çok da beğenmemiş açıkçası. 

İkincisi ailecek izlediğimiz Moana, prenses olmayan ilk Disney kahramanı; cesur, kabilesini kurtarmak için maceraya atılmaktan korkmayan küçük bir kızın öyküsü. Bir iki ürkütücü sahnesi, küçük yaş gurubu için uygun değildi, bir de mitolojik tanrı, yarı-tanrı vs kavramlar kafa karıştırıcı olabilir, onun dışında öyküsü, dansları, müzikleri, görüntü kalitesi ile Nehir'in ve bizim beğenimizi aldı.Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...