20 Aralık 2016 Salı

PAKOLİNO AKTİVİTE KUTULARI- ARALIK AYI YILBAŞI TEMASIPakolino aktivite kutularının bu ayki teması yılbaşı. İlk olarak boraksı sıcak su içinde eritip, şöilden yaptığımız şekilleri bu çözeltiye oturttuk ve 6-8 saat bekleyip, boraksın şönil içinde kristalleşmesini gözlemledik. Hem deney hem sanat etkinliği birarada oldu. Süsümüzü de yılbaşı ağacımıza astık.


İkinci etkinlik iyi dilekler defteri. Nehir, renkli kenarı delikli evaları plastik iğne ve ip yardımıyla birbirine dikerek defteri için bir kılıf hazırladı. İçine mini boy defterimizi ve kalemimizi yerleştirdikten sonra artık heryere taşıyabileceğimiz harika bir defter kalem setimiz oldu.

Son etkinlik olarak yeni yıl tombalasını hazırladık. Resimli, harfli, sayılı tombala tam çocuklara göre. Bir Cuma akşamı aile akşamı yapıp, mısır patlatıp tombala oynadık. Bir başka gün de Nehir'in kuzenleriyle birlikte oynadık, tüm çocuklar çok eğlendiler. Ailecek vakit geçirmek için tombala oyunundan daha iyisini düşünemiyorum. Daha önce bahsetmiş miydim bilmiyorum ama Sunay Akın'ın bir konuşmasını hatırlıyorum hep, "çocukların aileleriyle birlikte yapmaktan en çok hoşlandıkları şeydir yılbaşı akşamı hep beraber tombala oynamak. Hep en mutlu, en sıcak anılarındadır. Peki çocuklar bu kadar mutlu oluyorsa, neden sadece senede bir gün oynarsınız bu oyunu çocuklarınızla ey anne, babalar" demişti.

 


Sizler de bu etkinlikleri denemek isterseniz www.pakolino.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...