20 Kasım 2016 Pazar

KÜTÜPHANEMİZ 100-101-102-103 ELMA ÇİÇEĞİ YARIŞI (İLKBAHAR)- YÜZME DERSİ (YAZ)- KÜÇÜK KIRINTININ BÜYÜK MACERASI (SONBAHAR)- MÜKEMMEL BİR BARINAK (KIŞ)

ELMA ÇİÇEĞİ YARIŞI (İLKBAHAR)- YÜZME DERSİ (YAZ)- KÜÇÜK KIRINTININ BÜYÜK MACERASI (SONBAHAR)- MÜKEMMEL BİR BARINAK (KIŞ)
Aysun Berktay Özmen
Altın Kitaplar 

Kitaplarının çizimlerini de kendisi yapan ve hayvanları çok seven Aysun Berktay Özmen, çok sevdiği hayvanları çocuk öykülerine taşıyarak, çocuklara doğa ve hayvan sevgisini aşılamaya çalışıyor ve bunu çok da güzel başarıyor bana göre. Yazarın ilk okuduğumuz kitapları bu mevsimler serisi ve devamı da gelecek diye umuyorum. 

Kitapları 4 yaş olarak etiketledim ama daha küçük yaş grubuna da hitap eder bana göre. Nehir'le severek okuyoruz. Konuları kısaca aşağıdaki gibi ve iç sayfalardan da birkaç örnek paylaşıyorum.

Sevgiyle kalın..


İlkbaharın en güzel günleri yaşanırken "Elma Çiçeği Yarışı" yapan Hızlı Kaplumbağa ile Zikzak Kirpi yarıştan daha önemli bir şey öğrenirler. Acaba onları bu yarıştan alıkoyacak kadar önemli olan şey nedir? Bunu öğrenmek istiyorsanız Elma Çiçeği Yarışı'na davetlisiniz!
 
Yazın yüzmek, eğlenmek ve sıcak güneşin tadını çıkarmak çok güzel... Yüzme Dersi'nde Baloncuk ile Köpük adlı iki yavru kunduzun, kendi başlarına yüzmeyi başarıyla öğrenmelerine tanıklık edeceksiniz. Eğlenceli bir öykü sizleri bekliyor!


Turuncuların, sarıların ve yeşillerin mevsimi olan sonbahar gelmişti... Küçük Fare Kırıntı yolculuğa çıkarken kendisini hangi sürprizlerin beklediğini bilmiyordu. Acaba bu, yaşadığı en sıra dışı yolculuk mu olacaktı? Heyecanlı bir maceraya hazır olun!

 Kış mevsimi bambaşka duygular çağrıştırır. Tipi hâlinde yağan karı evlerimizden seyrederek düş kurmanın tadına doyulmaz. Tipi altında barınak arayan Kırçıl Ayı ve küçük arkadaşı Kınalı Sincap acaba kendilerine düş kurabilecekleri mükemmel bir barınak bulabilecekler mi? Kalpleri ısıtacak sıcacık bir öykü sizleri bekliyor!


Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...