15 Ağustos 2016 Pazartesi

PAKOLİNO AKTİVİTE KUTULARI- KAMPA GİDİYORUZ TEMASI

Nehir'le çok severek yaptığımız Pakolino aktivite kutumuzun bu ayki teması kamp. Kamp feneri yapıp, balık tutacağımız harika bir tema. İlk etkinlik kamp feneri hazırlamak. Nehir fenerin ayaklarını nokta stickerlarla bir güzel süsleyerek işe başladı. Sonra fenerin içinden ışık geçecek olan deliklerini kalem yardımıyla tek tek açtı. Pilli mumu yerine yerleştirip, karton parçaları da birbirine monte ettikten sonra fenerimiz hazırdı.İkinci etkinlik tüm çocukların çok sevdiği balık tutma oyunu. Balıklarımızı hazırlayıp, süsledik, oynar göz yapıştırdık. Oltamızı hazırladık. Balıklarımızı kah mavi spor matımızın üzerine, kah bir kova suyun içine serpiştirip oynuyoruz balık tutma oyununu. Balıkları yakaladıktan sonra, kamp fenerinin üzerinde ızgarada pişirip, babasına da ikram ediyoruz. Hayal gücünü, dil ve motor gelişimini destekleyen çok yönlü bir oyun.


Son etkinlik renkli domino kartları. Bu etkinliği 1-2 gün sonra çıkacağımız mini tatil için saklıyorum. Bavula atıp götüreceğim. Orada sıkıldığımız bir anın kurtarıcısı olacaktır diye düşünüyorum.

Sizler de aylık,3 aylık ya da 12 aylık üyelik seçenekleri ile bu eğlenceli etkinlikleri çocuğunuzla denemek isterseniz http://www.pakolino.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

(Nehir 5 yaşında)
Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...