8 Ağustos 2016 Pazartesi

NEZAHAT GÖKYİĞİT BOTANİK BAHÇESİ

Çocukla gidilebilecek yerlerin en güzellerinden birtanesi. Biz Cumartesi sabahı termosumuzla çayımızı, simidimizi, kahvaltılıklarımızı alıp gittik. Böyle yapmazsanız orada aç kalırsınız zaten, aklınızda olsun; bahçe içerisinde işletilen herhangi bir yeme- içme mekanı yok. Girişte mesire adasında üzeri gölgelikli tahta piknik masaları var. Oyun bahçesine yakın olan birtanesine oturup, keyifli uzun bir kahvaltı yaptık. 

Nehir oyun bahçesine gelip gidip oynadı. Oyun bahçesinde herbiri tahtadan çeşitli oyuncaklar, bir de ağaç ev var. Nehir en çok bu ağaç evde vakit geçirdi. Sarmaşık bitkilerle hazırlanmış labirenti ailecek çözüp, labirentin sonudaki kuleye ulaştık. Çimlerde köpük baloncuk yaptık. Göl kenarında fotoğraf çekildik. Kaz sürüsünü, renk renk balıkları, kaplumbağa ailesini izledik. Bir yeşil kurbağacık ve bir güzel nilüfer de günün kazanımlarından oldu. Tabii en önemli kazanım ailecek birarada geçirilen vakitti. 

Biz hava çok sıcak olduğundan bahçenin içerilerine yürüyüş yapmadık bu sefer ama bahar aylarında çok çeşitli bitkileri keşfetmek için bahçenin diğer bölümlerine uzun, keyifli bir yürüyüş yapılabilir. 


Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...