23 Şubat 2016 Salı

PALYAÇO PRENS'İ İZLEDİK

Bu ay şehir tiyatrolarının Palyaço Prens isimli oyununu Kadıköy Haldun Taner sahnesinde izledik. Bu yıl premieri yapılan oyun 3 yaş+ seyircilere hitap ediyor. Süresi 45 dakika ve müzikli bir oyun.

Oyundan kısaca bahsedecek olursam, masal tadında, bol oyunculu, çok renkli dekor ve kostümlere sahip, bol gülmeli, kahkahalı, perili, cadılı, sihirli, müzikli, danslı, şişman kralı ayrı komik, hokkabazı ayrı komik çok eğlenceli bir oyun. Oyun farklı bir konseptte hazırlanmış. Bir anlatıcının olması oyuna masal dinliyormuşuz havasını katıyor. Çok sayıda karakter var ve oyuncular birçok role girip çıkıyorlar. Masalsı olduğu kadar komik bir oyun. Çocukları da dahil eden interaktif bir oyun aynı zamanda. Bir bölümünde sihirbazlık gösterileri de dahil pek çok sirk numarası izledik hatta. Bu kısmı da oldukça ilginç ve eğlenceliydi. Nehir (ve arkadaşı Eylül) gözlerini kırpmadan izlediler. Kah gülerek kah şaşırarak izlediler oyunu başından sonuna.


İmkanı olanların izlemelerini tavsiye ederim. Çocukları tiyatroya müzelere, sergilere götürmenin, farklı sanat dalları ile buluşturmanın gerekliliğine inanıyorum her zaman.Şehir tiyatroları tanıtım bülteninden
Yazan: TURGAY YILDIZ
Yöneten: SÜEDA ÇİL
Koreografi: HAMİT ERENTÜRK
Müzik: ESİN ENGİN
Sahne Tasarımı: EMRA ALBAYRAK ŞAHİN
Işık Tasarımı: OSMAN AKTAN
Kostüm Tasarımı: EMRA ALBAYRAK ŞAHİN
Yönetmen Yardımcısı: VİLDAN TÜRKBAŞ, DENİZ YEŞİL MAVİ, LALE KABUL
Süre: 45 DAKİKA
Oyun Yaşgurubu: 3+
OYUNCULAR
ASLI ŞAHİNAYBAR TAŞTEKİNAYŞECAN TATARİCEM BAZADENİZ YEŞİL MAVİEDİP TEPELİGÜRKAN BAŞBUĞHAKAN GÜMÜŞHAZAL UPRAK,MUSA ARSLANALİÖZGÜR DAĞ
KONUSU
Palçayo prens, çocukların hayal dünyalarının masal olgusu ile beslenmesi için kurguladığımız bir oyun. Kahramanlar, olaylar, olup biten her şey bir masal. Tiyatro, bu masalın onlara anlatılabilmesi için kullandığımız araçlardan sadece biri. Günümüzde prensler, prensesler yok ama masalımızda onlara ait gördüğümüz tüm duygular hala var. Şefkat-acımasızlık, iyilik-kötülük, mutluluk-mutsuzluk... En önemlisi sevgi... O hep vardı, hala var. Palyaço prens sevgiyi renklerle anlatan bir oyun.Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...