19 Ocak 2016 Salı

HARİKALAR MUTFAĞI'NI İZLEDİK

Kış sezonunda ayda en az bir tiyatro oyunu izlemeye çalışıyoruz Nehir'le. Bu ay Şehir Tiyatroları'nın Harikalar Mutfağı isimli oyununu, Ümraniye Sahnesi'nde izledik. Ümraniye Sahnesi oldukça geniş, koltuk sayısı fazla, sahne ile ön koltuk arasında biraz mesafe var bu sayede sahne çok rahat görünüyor.

Oyun yaklaşık 40'ar dakikalık 2 perde olarak sergilendi. Müzikli, danslı, rengarenk dekor ve zengin kostümlü, oldukça eğlenceli bir oyundu. Dürüst ve temiz çalışmanın, yaptığın işe emek ve sevgi katmanın, arkadaşını kıskanmak yerine kendi çalışmana güvenmenin ne kadar önemli olduğu üzerine verdiği mesaj da oldukça iyiydi. Özellikle fare kazmadiş, sahneye çıktıkça çocuklara oldukça eğlenceli dakikalar yaşattı. Fare delikten içeri girdikçe, çocuklar hep bir ağızdan "fareee, faree geldii" diye bağırdılar :-)

Oyun bu ay da oynanıyor. Eğer fırsatınız olursa tavsiye ederiz. 


Oyunun tanıtım bülteni:


HARİKALAR MUTFAĞI
Yazan: HALUK IŞIK-EGE IŞIK
Yöneten: ARDA AYDIN
Koreografi: İBRAHİM ULUTAŞ
Süre: 60 DAKIKA
Oyun Yaşgurubu: 5+
OYUNCULAR
BERFU AYDOĞANERTAN KILIÇGÖZDE İPEK KÖSENİLAY BAĞÖZGÜR DERELİ
KONUSU
Papatya Sokağı'nda çalışan iki aşçı olan Gümüşkepçe ve Kırıkçatal'ın yemek pişirme macerası anlatılıyor. Oyunun önemli kahramanları, kedi Yorgunpençe ve fare Kazmadiş'tir. Bayan Gülücüğün okulundaki çocuklara yemek hazırlaması için gelmesi ve mutfağından malzemeleri çalınan Gümüşkepçe'nin, ustalığın bir işi yaparken gösterilen özen, sevgi ve dikkatle olabileceğini göstermeye çalıştığı oyun eğlenceli bir öyküyle seyirciye aktarılıyor.
Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...