10 Aralık 2015 Perşembe

KÜTÜPHANEMİZ 74- GECE MAYMUNU GÜNDÜZ MAYMUNU

GECE MAYMUNU GÜNDÜZ MAYMUNU
Jullia DONALDSON
1001 Çiçek Yayınları

Gece maymunu gündüz uyuyup geceleri gezmektedir. Gündüz maymunu ise tam tersi. Gündüz maymunu bir sabah yeni uykuya yatmış olan gece maymununu aniden uyandırır. Birlikte dolaşmaya başlarlar. Gece maymunu, gündüzü hiç bilmemekte, gördüklerini tanımamaktadır, hatta çoğu şeyden korkmaktadır. Arkadaşı ona güler, ama aynı zamanda da açıklar tek tek herşeyi.

Bir başka günün gecesinde ise gece maymunu, gündüz maymununu uyandırır. Bu kez korkma, komik duruma düşme sırası gündüz maymunundadır. Ama arkadaşlar birbirine yardım etmek için vardır elbet. Gece maymunu gecenin güzelliklerini arkadaşına tanıtır.

Bundan sonra yine herkes kendi uyku saatinde uyuyup, uyanık kalma saatlerinde uyanık kalır. Ancak bazı zamanlar gece maymunu ve gündüz maymunu sabahın erken saatlerinde uyanık kalırlar ve birlikte birşeyler yiyip, etrafı izleyip, sohbet ederler..


İnsan bilmediği, tanımadığı şeyden korkar, bu bir gerçek. Hele ki çocuklar. Ama yanımızda bize destek olan sevdiklerimiz varsa, yeni şeyler öğrenmenin tadını doyasıya çıkarabiliriz..

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...