19 Kasım 2015 Perşembe

KASIM AYI DERGİLERİ ...

Çocuklara çok kitap almak, bol bol kitap okumak çok güzel evet. Ama süreli yayınları da ihmal etmemek lazım diye düşünüyorum. Kendi yaş gruplarına hitap eden, içerisinde eğlenceli etkinlikler barındıran dergileri aydan aya alıp okumak incelemek ayrı bir zevk oluyor çocuklar için ve ufukları genişliyor.  Bu yaşımdan sonra ben bile ne çok şey öğrendim Meraklı Minik'ten.


Meraklı Minik

Meraklı Minik kasım sayısı konusu Ağaçkakanlar. Hareketli ağaçkakan oyuncağı ve meşepalamudu saklama oyunu ile eğlenceli bir sayı olmuş.
Düşyeri Peppee Dergisi 

Peppee dergisini son zamanlarda beğeniyorum. İçerisinde çok eğlenceli etkinlikler oluyor. Nehir'in de çok hoşuna gidiyor. Yalnız dergiyi hazırlayanlara nacizane tavsiyem, eğer görür okurlarsa; kesilen yapıştırılan etkinlik sayfalarını dergiden ayrı olarak ve daha kalın kağıt olarak vermeleri. Boyadığı bir sayfayı kağıdın diğer yüzündeki etkinlik için kesmek pek cazip gelmiyor Nehir'e. Bundan da öte kitap ve dergilerini gözü gibi saklayan Nehir'in dergisini keserken biraz içi acımıyor değil. 


Dergiden kitap ayraçları kesti Nehir.

Kendi kitabını hazırladı. Çizimler ve hikaye ve kapak tasarımı kendisine ait. Hatta kitabın adını da o koydu; Masallar, Hikayeler..
TRT Çocuk Dergisi

Daha çok çizgi roman içerikli bir dergi. Nehir'in yaş gurubuna fazla hitap etmiyor aslında. Ama sevdiğimiz birkaç köşe var içerisinde, o kısımları okuyoruz. Bir de ekleri daha bize göre oluyor, eğer benim aldığım sayılarda tesadüf denk gelmedi ise. Daha önce birkez okul öncesi eki vardı, çok beğenmiştik. Bu sayıda da TRT Çocuk çizgi film kahramanları boyama kitabı vardı. Nehir çok sevdi.
Bilim Çocuk


Malesef bizim bayiye gelmiyor, abone de olmadığımdan her sayısını alamıyorum. Ama buldukça alacağım artık çünkü Nehir Meraklı Minik'ten daha çok ilgilenmeye başladı Bilim Çocuk ile.  Ekim sayısını da almıştım ama o arşivde bekliyor, yapmaya fırsat bulamadığımızdan.

Bu sayıda peri bacaları, keseli hayvanlar, doğal taş yapılar, uzay ve daha pekçok konuda bilgi var. 

Yaprak çantasını ilk akşam yaptık Nehir'le. Fırsat olur doğaya çıkarsak topladığımız doğal malzemeleri koyacağız içine..

Pisa kulesi kumbarası ve ağaçları tanıma kartları derginin diğer ekleri.


(Nehir 4 yaşında)

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...