3 Haziran 2015 Çarşamba

KÜTÜPHANEMİZ 61-62-63 KEÇİ İLE EŞEK KAMPTA/ KEÇİ İLE EŞEK ALT KATTAKİ GÜRÜLTÜ/ KEÇİ İLE EŞEK ÇİLEKLİ GÖZLÜK

KEÇİ İLE EŞEK KAMPTA/ KEÇİ İLE EŞEK ALT KATTAKİ GÜRÜLTÜ/ KEÇİ İLE EŞEK ÇİLEKLİ GÖZLÜK
Simon Puttock & Russell Julian
Formül Yayınları

Keçi ile Eşek serisi yine Fon Yayıncılık sitesinden indirimli aldığım kitaplardan. Seriyi birlikte yazmak istedim. Keçi ve Eşek birlikte yaşayan iyi iki dosttur. Öyle ki birbirlerine "keçiciğim" ve "eşekciğim" diye hitap edecek kadar iyi iki dost. Keçi biraz dalgın ve biraz kafası karışık olmasından ötürü birtakım karışıklıklara sebep olsa da, eşek iyi arkadaşların birbirlerine karşı herzaman anlayışlı ve nazik olmaları gerektiğini bilir. 


KEÇİ İLE EŞEK KAMPTA

Keçi bir kır tatili yapmak ister, çadırını ve diğer eşyalarını yanına alır. Ancak nerede ve nasıl bir tatil istediğine henüz karar vermemiştir. Arkadaşı Eşek, Keçi'ye nasıl bir yer istediğine karar vermesi konusunda yardımcı olur. Günün sonunda iki arkadaş kendilerini ön bahçelerinde kurdukları çadırın içinde uzanmış öykü okur halde bulurlar.KEÇİ İLE EŞEK ÇİLEKLİ GÖZLÜK

Evde yiyecek hiçbirşey kalmamıştır ve Eşek'in alışverişe çıkması gerekmektedir ama çok da işi vardır. Keçi alışveriş için Eşek'e yardımcı olmayı teklif eder. Eşek'in verdiği listeyi alıp doğru pazarın yolunu tutar. Ancak kafası karışık olan Keçi listedekiler dışında birsürü ilginç şey alarak eve döner. Eşek tabii ki arkadaşını utandırmaz hatta Keçi'nin aldığı şapka ve gözlüğü takarak ona hediyelerinden ötürü memnuniyetini göstermek ister. Birlikte yeniden pazara gider, bu kez gereken şeyleri doğru olarak alırlar. KEÇİ İLE EŞEK ALT KATTAKİ GÜRÜLTÜ

Keçi bir gece alt kattan gelen gürültülerle uyanır. Korkuyla arkadaşı Eşek'in odasına yönelir ancak arkadaşını yatağında bulamaz ve hırsız çetesi tarafından kaçırıldığını düşünür. Ancak alt kattan gelen gürültüler devam etmektedir. Keçi, hırsız çetesinin hala aşağıda olduğunu düşünür, çok korkmasına rağmen arkadaşınu kurtarmak için cesur olması gerektiğini biliyordur. Cesaretini toplayıp alt kata iner; bulduğu şey ise bir hırsız çetesi değil, mutfak masasında atıştıran Eşek'in ta kendisidir. İki arkadaş kendilerine bir geceyarısı ziyafeti hazırlarlar.

Bu öyküyü uyku öncesi okumanın şöyle bir sakıncası olabilir; Keçi ve Eşek'in kocaman sandviçleri mideye indirdikleri resimlere bakmak sizi ve miniğinizi acıktırabilir. Bizim iştahsız Nehir, bu kitabı okurken gece vakti acıktım dedi ve benden muz istedi. Bir muzu mideye indirdi. :-))
Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...