2 Haziran 2015 Salı

JURASSIC LAND MÜZESİ VE TEMA PARKI

Geçtiğimiz günlerde Jurassic Land' in davetlisi olarak tema parkı ailecek gezme fırsatını bulduk. Pazar sabahı 10.30 gibi oradaydık. Jurassic Land oldukça büyük bir alana kurulu, Kültür Bakanlığı onaylı bir müze ve eğitim ve eğlenceyi birarada sunuyor.

Jurassic Land, Forum İstanbul alışveriş merkezinin en üst katında. Ulaşımı oldukça rahat. Bilerlerine Biletix'den ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için Web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Biz sabah Jurassic Land'e vardığımızda önce serbest olarak etrafı dolaştık. Nehir oyun parkında oynadı. Bir süre sonra tur başladı. Bir rehber eşliğinde müzeyi gezmeye, dinozor maketlerini görmeye ve tanımaya başladık. Daha sonra 4 boyutlu 6 efektli bir sinema olan Jurocopter deneyimini yaşadık. Nehir'in en eğlendiği kısım burasıydı. Ben Nehir korkarsa hemen çıkmak üzere kendimi ayarlamıştım ama Nehir korkmak bir tarafa kıkır kıkır güldü efektler esnasında.  Daha sonra, hareketli dinozorların yeraldığı Show Garden'i gezdik. Birkaç saat sonra burada dinozorların dans gösterisi de olacaktı ancak biz vaktimiz olmadığı için bu eğlenceye katılamadık. Çocukların kazı yapıp dinozor yumurtalarını buldukları ve "kaşif paleontolog sertifikası" aldıkları bir etkinlik de yapılıyormuş tema parkta ancak bizim şanssızlığımız bir okul gezisine rastgelmemiz oldu ve aşırı kalabalıktan ötürü sanırım bu etkinlik gerçekleştirilmedi.

Özetle, İstanbul' da çocukların dinozorların dünyasını keşfedebilecekleri böyle bir yer var. Dinozor meraklısı miniklere ve de büyüklere duyurulur :-)

Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...