21 Mayıs 2015 Perşembe

NEZAHAT GÖKYİĞİT BOTANİK BAHÇESİ DOĞA ŞENLİĞİ

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi ziyareti belki 2 senedir aklımızda ama nedense her niyetlendiğimizde bir şey  çıktı  ve gidemedik.  Bu kez doğa şenliğini fırsat bilip 19 Mayıs sabahı bahçede aldık soluğu.  Doğa Şenliği' nin bu yıl 5.si düzenleniyormuş  ancak o kadar takip etmeme rağmen ben ilk kez duydum. Bahçe zaten muhteşem; ağaçlar, çiçekler, piknik alanları, çocuk oyun alanları. Şenlik kapsamında da hepsi çocuklara yönelik pekçok etkinlik çadırı kurulmuş. Nehir etkinliklerin çoğuna katıldı.  Her bir etkinlik alanında  çoğu  gönüllü olan görevliler  çocuklarla çok ilgililerdi gerçekten. Nehir yine hem eğlenip hem öğrendiği  muhteşem birgün geçirdi. 
Nehir, Bitkilerin koruyucusu etkinliğinde kendi yaprak tacını yapıp, bitkilerin koruyucusu prenses oldu.

Jovi marka sponsorluğundaki  alanda boyama yaptı ve yüz boyama yaptırdı.Ilginç bitkiler sergisinde daha önce dergilerde gördüğü sinekkapan,  kaktüs,  küstüm çiçeği gibi bitkileri yakından görüp, haklarında bilgi edindi. 


Arı ve çiçek kardeşliğinde arılar hakkında bilgiler edindi. Arı boyama ve bulmaca sayfalarını çözdü. Doğal malzemelerle kendisi ve babası için kitap ayracı yaptı.Fen ve matematik oyunlarına katıldı.

Keşif bahçesinde oynadı.


Çimlerde koşturdu, dal toplayıp  dereye dal atmaca oynadı.En çok eğlendiğimiz etkinlik ise Serkan Kırmızı ile Davulumdan Masallar etkinliği oldu, ailecek katıldık :)

Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...