14 Nisan 2015 Salı

VİALAND' DE SINIRSIZ EĞLENCE

Vialand Tema Park' ı duymayan kalmamıştır sanırım. Türkiye'nin en büyük kapasiteye sahip tema parkı. 7'den 77'ye herkes için eğlencenin adresi. Biz geçtiğimiz haftasonu Cumartesi günü Vialand tema parka gittik ve eğlence dolu bir gün geçirdik. Eşim, ben 3,5 yaşındaki Nehir, 11 ve 15 yaşındaki yiğenlerim Emre ve Berke; hepimiz için unutulmaz bir gün oldu. Tema parkın girişindeki 2 katlı Atlı Karınca ile eğlence başladı. Bu sırada eşim ve Emre Nefeskesen Roller Coaster ile heyecanın zirvesine ulaştılar. 4D Sünger Bob için Nehir 105 cm'lik boy sınırına takıldı. Az ilerdeki Minik Kaşifler'e koştuk. Küçük bir kayığa binip, kanallardan geçip dünya ülkelerine ait figürleri gezdik. O kadar hoşumuza gitti ki, iki tur attık burada. 
Biraz aşağıya inip Nehir'in yaş grubuna çok uyan oyun alanına geldik. Burada önce Kahraman İtfaiyeciler'i denedik. İtfaiye arabası ile dönerek, binanın üzerindeki yangın başlayan noktalara su sıktık.
Sonra Neşeli Çiftlik'te traktöre binip 2 tur attı Nehir. Traktörü kendisi kullanıyormuş duygusu çok hoşuna gitti miniğimin.
Sihirli Aynalar Nehir'in en çok güldüğü şey oldu parktaki. Sihirli Odaya girip fotoğraf çekildik. 2 kişi odaya giriyor, 3. kişi de kendi kamera ya da telefonuyla fotoğraf çekiyor karşıdan. İnanılmaz şaşırtıcı birşey. Nehir dev gibi, ben minicik oldum fotoğraflarda. 

Uçan Çocuklar ünitesinde köpekçik uçaklara da bindi Nehir.
4D Dora ve Diego'nun Maceraları süperdi. Dora ve Diego ile birlikte sarmaşıklarla atlamayı, okyanusun üzerinde uçakla yüzümüze vuran rüzgarla uçmayı yaşadık adeta. Nehir bayıldı.


Fatih'in Rüyası'na hep birlikte girdik. Büyük bir tekneye bindik. Kanalların içinde ilerlerken, İstanbul'un fethine tanıklık ettik. Hareketli robotlar, bu alan için özel olarak bestelenmiş senfoni ve kompozisyon harikaydı. O anları yaşıyormuş gibi hissettik, tüylerimiz diken diken oldu zaman zaman.
Berke Çarpışan Arabaları, çocuklar için olan Jet Ski'yi denedi. Birlikte Saray Salıncağı'na bindik. Epey çığlık atıp, indikten sonra da halimize güldük:-) 
Eşim ve yiğenim Emre Maceraperest'i de denediler. Bana göre çok korkunç olan bu hız treni, Nefeskesen'den sonra gıdıklanma gibi gelmiş bizimkilere :-))


Aşağı kadar inip, bu kadar eğlenceli üniteyi denedikten sonra epey yorulmuştuk elbet. Tekrar yukarı çıkmak için atladık Bulut Expresi'ne, eğlenceli bir şekilde 5 dakikada yeniden Tema Park'ın girişindeydik.
Denemediğimiz sadece Vikingler ve bakımda olduğu için Adalet Kulesi kaldı sanırım. Vikingleri de ıslanmayı göze alamadığımız için denemedik :-)

Tema Park'ı bitirdikten sonra, Hayvansız Sirk Olympia'yı izleme zamanı gelmişti. Gösteriler son derece etkileyiciydi. Özellikle Sambacı Jonklör'ün gösterilerini çocuklar çok sevdi. Ben de topuklu ayakkabılarla ipte yürüyen bayana hayran kaldım. Sirk arasında sahneye gelen Minnie Ve Mickey Mousse ile fotoğraf çektirmek için, Nehir arkasına bakmadan koştu sahneye. O anki mutluluğu görülmeye değerdi.
Bu kadar eğlenceli dolu dolu bir gün geçirmemiştim ne zamandır. Çocuklar da inanılmaz mutlu oldular. Bizi davet eden Vialand yetkililerine çok çok teşekkür ediyorum birkez daha. Tekrar tekrar gidilesi bir yer. En başta yazdığım gibi 3 yaşındaki çocuğunuzunda 30 küsür yaşındaki sizlerin de çok çok eğleneceğinize garanti veriyorum :-) Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...