21 Mart 2015 Cumartesi

KÜTÜPHANEMİZ 53- BU KİTAP AY-AY'A AİTTİR

BU KİTAP AY-AY'A AİTTİR
Richard BYRNE
Formül Yayıncılık

Ay-Ay, her ne kadar ilk bakışta fare gibi görünse de aslında o Madagascar ormanlarında yaşayan bir çeşit lemurdur. Ay-Ay resimleri ve hikayeleri çok sevmektedir, dolayısıyla resimli kitaplara bayılır. En büyük hayali ise bir resimli çocuk kitabında yeralmaktadır. Bayan Geyik'in resimli kitap kahramanları sınıfına katılır. Ancak sınıf arkadaşları tavşan ikizler, Ay-Ay 'ın bu iş için hiç uygun olmadığını düşünürler, Ay-Ay ne pofuduk ne de sevimlidir onlara göre.

Günün birinde Bayan Geyik sınıftaki en yardımsever hayvanın o hafta özel bir ödül alacağını açıklar. Ancak sınıftan birileri sürekli hile yapmaktadır. Ancak Ay-Ay'ın özel birşey yapmasına gerek yoktur; çünkü o zaten arkadaşlarına yardım etmeyi çok seven, çok iyi niyetli bir hayvandır. Üstelik pratik zekası ve yaratıcılığı sayesinde yapılan hileler de ona hiç etki etmez. Sonunda kazanan Ay-Ay olur, üstelik de en çok arzuladığı şey gerçekleşir.

Okula giden birsürü sevimli hayvan olunca bu öyküyü çok sevdik haliyle. Üstelik kitaptan, arkadaşlık, yardımlaşma, pozitif düşünme, olumsuz durumlarda dahi moral bozmadan kendi bildiğimiz gibi davranarak durumu olumluya çevirme hakkında çok şey öğrendik.

Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...