26 Şubat 2015 Perşembe

KÜTÜPHANEMİZ 50- DEĞNEK ADAM

DEĞNEK ADAM
Julia DONALDSON & Axel SCHEFFLER
İş Bankası Kültür Yayınları

Julia Donaldson kitapları bir başka, hele ki Axel Scheffler 'in çizimleriyle birleşince. Bu kitapta, ormandaki evinde değnek hanım ve 3 küçük çocuğuyla mutlu bir yaşantısı olan Değnek adam, bir sabah koşusu için evinden çıkar ve başına gelmeyen kalmaz. Bir köpek onu sopa zannedip parkta fırlatıp yakalamaya başlar, tam köpekten kurtuldum derken küçük kız köprüden dereye sopa atmaca oynamak ister, sonra kuğu dal zannedip yuvasına yerleştirir değnek adamı ve daha neler neler... Değnek adamın macerası bir ilkbahar günü başlar ama mevsimler geçer; yaz, sonbahar, kış gelir.. En sonunda güzel bir süprizle evine dönmeyi başarır kahramanımız. 

Miniklerimiz kitabı okurken bir dal parçasının kaç farklı şekilde kullanılabileceğini de görmüş olurlar, ayrıca mevsim geçişlerine de tanıklık ederler. 

Kitabın anlatımı da çok eğlenceli; siz de biraz interaktif okuma yaparsanız, miniklerin çok güleceklerini garanti ediyorum..

(Kitabın içinde birkaç yerde, yazarın bir diğer sevdiğimiz kitabının kahramanı Pırtık Tekir'i de görmek Nehir'i ayrıca heyecanlandırdı. Ayrıca minicik biryerde gizlenmiş Tostoraman da var ama biz henüz Tostoraman'ı edinmedik. Onu okuduğumuz zaman eminim bu keşif de hoşuna gidecek Nehir'in.)Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...