2 Şubat 2015 Pazartesi

DEVLET OPERA VE BALESİ KUKLACI MÜZİKALİ

Devlet Opera ve Balesi' nin sergilediği çocuk müzikali Kuklacı'yı, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi' nde izledik. Devlet Opera ve Balesi'nin biletleri oyun gösteriminden bir ay önce satışa çıkıyor ve satışa çıktığı an dakikalar içerisinde biletler tükeniyor. Ben birçok defa bilet almayı denedim ve sonunda başardım.

Oyun 45er dakikalık 2 perde olarak hazırlanmış. Nehir'in çok tiyatro tecrübesi olmasına karşın; oyunun iki perde oluşu dolayısıyla aradan sonra dikkati dağılır mı diye şüphelerim vardı. Ancak yanılmışım. Nehir 1,5 saatlik oyunu ilgiyle ve coşkuyla sonuna kadar izledi. Bunda oyun kurgusunun payı büyük tabi; çocukları da oyunun içine dahil edecek şekilde interaktif bir gösteri hazırlamışlar. Tam çocuklar sıkılacak gibi olduklarında sahneden çocuklara yöneltilen bir soru ile ya da patenli iyilik perisinin sahneye girişiyle ya da seyircilerin arkasında beliriveren ve Pinokyo'yu aramaya çıkmış olan Gepetto ile çocukların yeniden odaklanması sağlanıyor. 

Kostümler, müzikler, dekor, çocuk oyuncuların performansları müthişti. Nehir tiyatrodan eve dönerken, oyunda en son söylenen şarkının melodisini mırıldanıp durdu bir süre. 

3 yaş+ miniklerinizi bu oyuna götürmenizi şiddetle tavsiye ederim.
Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...