28 Ocak 2015 Çarşamba

KÜTÜPHANEMİZ 44- MUTLU SU AYGIRI

MUTLU SU AYGIRI
Richard EDWARDS
işbankası Kültür Yayınları

Kitap yazısı yazmayalı epey oldu. Hem etkinlik hazırlamak hem uygulamak hem de instagram ve blogta paylasmak kolay olmuyor. Tabii fotoğraf çekip, çektiklerimizi editlemek de var. Neyse güzel bir dönüş yapıp birkaç kitap ardarda paylaşmak istiyorum şimdi.

Mutlu Su Aygırı ilk günden itibaren favoriler arasına giren kitaplarımızdan biri. Yavru su aygırı, su aygırlarını çok sıkıcı bulmaktadır, yatmaktan ve yüzmekten başka birşey yapmadıklarını düşünmekte, diğer hayvanlara özenmektedir. Bir maymun, kartal ya da kuyruksüren olmanın nasıl olduğunu merak ederek herbirinin yaptıkları şeyleri sırasıyla dener. Ancak yaratılışı bu hayvanların yaptığı şeylerin hiçbirini yapmaya uygun olmadığından her denemesi başarısızlıkla sonuçlanır. Çıktığı yolculuğun sonunda büyük ve iri oluşu sayesinde cılız bir keçiyi bir timsaha yem olmaktan kurtarır ve bundan sonra kim olduğuyla gurur duymaya başlar, artık aslında olduğu kişiden memnun ve mutludur.

Yavru su aygırı yolculuğu sırasında "Su aygırı olmak istemiyorum yo-yo-yoo, Zebra ya da buffalo lo-lo-looo" diye başlayan bir şarkı tutturur. Biz Nehir'le kitabı okurken bu kısmı hip-hop bir melodi ile söylüyoruz ve söylerken çok eğleniyoruz.

Eğlenceli bir macera. Hayvanların dünyasını tanımak, bilmediğimiz özelliklerini keşfetmek, eğlenmek, olduğumuz gibi olmaktan mutlu olmayı öğrenmek, renkli bir kitap okumak isterseniz öneririz.Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...