13 Ocak 2015 Salı

İNCE MOTOR BECERİSİ AKTİVİTELERİ-3 (FINE MOTOR SKILLS ACTIVITIES)

1- MAKASLA KESME ÇALIŞMALARI

Nehir kesme çalışması yapabilsin diye, fon kartonlarını çeşitli boyutlarda keserek üzerlerine yatay-dikey ve zikzaklı kesikli çizgiler çizdim. Nehir noktalı yerlerden fon kartonlarını kesti. ben çokça karton hazırlayıp, makasla birlikte evde boşalan bir çay kutusunun içerisine yerleştirdim. Canımız sıkıldığı akşamlar çıkarır çalışırız diye düşünüyordum ama Nehircik hepsini 2 akşamda kesip bitirdi. Neyse anneyiz, işimiz ne, yine hazırlarız :-)
2- BONCUK DİZME

Küçük kas gelişimi ve üç parmak kullanımı açısından en faydalı etkinliklerden biridir ipe boncuk dizme. Nehir önce makasla biraz pipet kesti, sonra kestiği pipetler ve renkli boncuklarla kendisine kolye ve bileklik yaptı. Yaparken eğlendi, kolye ve bileziğini taktığında da çok mutlu oldu. Ertesi akşam da çok sevdiği kuzeni Azra için birtane kolye hazırlayıp Azra'ya hediye etti. Şimdi Azra çıkarmıyormuş boynundan kolyeyi.. Çok tatlılar :-)


3- BAKLAGİLLERLE RESİM TAMAMLAMA

Nohut, fasulye, mısır, mercimek, çubuk makarna, pamuk, pipet gibi atık materyalleri kullanarak çiçek ve diş fırçası resmini tamamladık. Yapıştırmak için pritt kullandık, gayet sağlam oldular.


(Nehir 41 aylık)
Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...