9 Ocak 2015 Cuma

GÜN YAYINCILIKTAN HEDİYENİZ VAR


Annelik yolculuğuna başladığımızdan bu yana pekçoğumuza rehberlik eden Tracy Hogg- Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler, Dr. Harvey Karp- Mahallenin En Mutlu Bebeğinin Uyku Kitabı ya da Dr. Richard Ferber- Çocuklarda Uyku Sorunları ve Çözümleri gibi kitapları; bebeklerimiz biraz büyüyüp de masa başında etkinliklere, kutu/kart oyunlarına başladıkları anlardan itibaren ise, Eşleştirme Kartları, Sıralama Kartları gibi eğitici kutu oyunlarını bizlere sunan, benim kitaplarını ilgiyle takip ettiğim, Nehir'in de eğitim setlerine bayıldığı Gün Yayıncılık 'tan sizler için hediyeler var. Hem de bir anne-çocuk bloğu olarak takipçilerimi çok hoşnut edeceğine inandığım hediyeler. Üç güzel hediyeyi, üç ayrı takipçimize vermek istiyorum, kazananları yine çekiliş belirleyecek. Çekilişin detaylarına geçmeden önce hediyeleri tanıtmak istiyorum sizlere.

1- THEREAPLAY KİTABI
Yazarlar: Phyliss B. Booth, Ann. M.JernBerg
Çeviri: Melis Gültekin


Bağlanma Temelli Oyun Aracılığıyla Ebeveynlere ve Çocuklara Daha iyi İlişkiler Kurmakta Yardım Etmek

THERAPLAY, bağlanma teorisinin klinik uygulamalara taşınmasına öncülük eden bir yaklaşım olarak, ebeveynlerin, oyuncu bir biçimde bağ kurmayı, empati dolu bir tutumla yanıt vermeyi, sağlıklı bağlanmayı ve hayat boyu ruh sağlığını olumlu yönde desteklemeyi öğrenmelerine ve deneyimlemelerine yardımcı oluyor.

Çığır açan THERAPLAY kitabının bu baskısı, çocukları, yetkinliğe, kendini düzenleme becerisine, özgüven duygusuna ve hayata dair güvene dönüşen bir etkileşime oyun aracılığıyla nasıl çekebileceğimizi gösteriyor. THERAPLAY’in ilişkiye dayalı yaklaşımı, günümüz dünyasının yoğun ve kaotik yaşam tarzının yol açtığı sorunlarla mücadele eden ailelere neşe ve sevgi dolu ilişkiler kurmalarında yardımcı olmak amacıyla özgün olarak tasarlanmıştır.

2- DİKKAT GÜÇLENDİRME SETİ156 KART, KULLANIM KİTAPÇIĞI VE 35x50cm POSTER HEDİYELİ!

“El-Göz Koordinasyonu, Parça-Bütün İlişkisi, Olay-Oluşum Sıralama, Dikkat Geliştirme, Görsel Hafıza, İlişkilendirme”

* Çocuğunuzun zekasını ve dikkatini geliştirmek ister misiniz?
* Çocuğunuz öğrenirken dikkatini toplayamıyor mu?
* Çocuğunuzu bilgisayarın, tabletin veya telefonun başından koparamıyor musunuz?
* Ödev yaparken ilgisi çok çabuk mu dağılıyor?
* Herhangi bir işle uğraşırken çok çabuk sıkılıp oyunu, resmi veya aktiviteyi bırakıyor mu?
* Çocuğunuz çok mu hareketli?

Bu soruların bir ya da daha fazlasına cevabınız evet ise bu set tam size göre!

Dikkat geliştirme çalışmalarının, özellikle çocukların zihinsel potansiyelini geliştirme bakımından önemi tartışılmaz. Çünkü dikkat; öğrenme, anımsama, iletişim becerisi, problem çözme yeteneği, okuduğunu/izlediğini algılama/anlama ve diğer bütün bilişsel alanlarda çok etkilidir.


156 Kart, bir poster ve kullanım broşüründen oluşan bu setle biz birkaç aydır sıkılmadan oynuyor, çok çeşitli oyunlar türetiyoruz. Meyve eşleştirme kartları ile yarım ve bütün meyveleri eşleştiriyoruz, oluşum sıralama kartlarıyla kartları olay sırasına dizmeye çalışıyoruz, herbir kartta gördüğümüz resmi posterde bulup gösteriyoruz, bunu yaparken 3 numaralı posta kutusu, 9 numaralı formalı çocuk şeklinde rakamları da tekrar ediyoruz hatta, bazen kartları ters çevirip 3 kart seçip açıyor ve bu 3 karttaki resimlere göre bir hikaye anlatmaya çalışıyoruz. Sizler de kendi hayal gücünüzle sayısız oyun türetebilirsiniz bu setle.


3- 40'I UÇANA KADAR
Yazar: Dr. Gökhan Mamur
Çizimler: Evrensel Barış Berkant


Bazı görüşlere göre “bebekler” belli bir yaşa kadar bildiğimiz insanlardan farklı bir tür! Ve başlangıçta onlarla ne yapacağınızı, onlara nasıl davranacağınızı, dillerini ya da isteklerini bilememeniz çok ama çok normal.
Eskiden büyük evlerde, konaklarda geniş mi geniş ailelere doğan bebekler gibi büyümüyor ki zamane bebekleri!
Onlar anneanne, babaanne, teyze, dayı, dede, hala, lala, sütannelerin şefkati ve ilgisi ile göz açıp kapayıncaya kadar kendilerini kurtarıyorlardı. Günümüzün modern çekirdek aileleri –genelde anne/baba/bebek, çok şanslıysalar anneanne veya babaanneden oluşan- için böyle bir şans maalesef yok. Bu sebeple bebeklerinin her ağlamasında acemi anne babaların eli ayağına dolaşıyor. Ve şunu bilmenizi isteriz ki kesinlikle yalnız değilsiniz…
İlk aylarda karşılaşmanız olası tüm soru ve sorunlara hazırlıklı olmanız için, hastanenin yolunu tutmadan ya da doktorunuzu aramadan önce bir soluklanma ve belki de aradığınız cevapları bulma fırsatı bu sayfaların arasında…

Gelelim çekiliş detaylarına;

Biz sevgili Gün Yayıncılık ile beraber birkaç anne-baba ve çocuğu mutlu etmek gayesiyle bu küçük projeyi başlattık. O yüzden çok fazla şart belirtmek, sizleri yormak niyetinde değiliz. Yalnızca hediyeleri kazanacak 3 kişiyi adaletli bir şekilde belirleyebilmek adına aşağıdaki minik koşulları sağlamış olmanızı isteyeceğiz.

-Facebook/gunyayincilik sayfasını takibe almanız

-Bloğu takibe almanız. (Sağ üst köşede yeralan takipçiler butonuna tıklayarak herhangi bir mail hesabınızla birkaç saniye içinde gerçekleştirebilirsiniz.)

-Bu yazının altına mail adresinizle birlikte yorum bırakmanız.

-Çekilişe instagram da katılabilirsiniz. Bunun için @fezakiral sayfasını ziyaret ediniz. Instagramdan da katılmanız halinde isminiz iki kez çekiliş listesine yazılacak.

Yukarıdaki koşulları sağlayarak çekilişe katılanlardan
1. Kişi: Theraplay kitabı'nin
2. Kişi: Dikkat güçlendirme Seti'nin
3. Kişi: 40'ı Uçana Kadar Kitabı'nın
sahibi olacaklar.


Son katılım tarihi 31 Ocak 2014 akşamı.
Herkese bol şans diliyorum.
Bana bu projede aracı olma fırsatını sunduğu için Gün Yayıncılık'a teşekkür ediyorum.
Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...