11 Kasım 2014 Salı

MERAKLI MİNİK- KASIM/2014 SAYISI: KIZIL TİLKİ YAVRULARI

Bloga yazacak çok şey var; yorumlanacak kitaplar birikti, etkinlik fotoları hazır editlenip yayınlanmayı bekliyor ama yetişemiyorum bu aralar. Ama bir yerden başlamak lazım değil mi? Meraklı Minik'in bu ay ki sayısını çok çabuk bitirdik. 

Bu ayın konusu kızıl tilki yavruları. İşte etkinliklerimiz:Farklı Olanı Bul: Tilkilerden farklı olanı daire içine aldık.

Dizgiyi Bozanı Bol: Tilki-Baykuş, Tilki-Baykuş şeklinde giden dizgiyi bozan resmi daire içine aldık.

Mini Kitap: Kızıl tilki mini kitabı yine Nehir kesti, mini delgeciyle delip ip geçirdi, ben de bağladım.

Kimin Kuyruğu: Resimlerdeki kuyruğun sahibi hayvanı çıkartmalardan bulup yerine yapıştırdık.

Tilki Sayı Eşleştirme Kartları: Önce beşe kadar olanları eşleştirdik bu kısım kolaydı, ama 5ten sonrası biraz zordu çünkü her iki kartı da sayıp eşlemek yorucu oldu.

Kızıl Tilki Aileleri Oyunu: Bu oyunu Nehir çok sevdi, günlerdir babasıyla oynuyor. Kızıl tilki ve kutup tilkisi aileleri zarlarını atıp, gelen resimdeki tilki pulunu bulup, yerine yerleştirmece. Önce tamamlayan kazanır. Uyanık Nehir bazen aynı tilki gelince hemen zarı çevirip " aa bana uyuyan tilki geldi"  şeklinde minik hilelere başvuruyor zaman zaman. Bazen göz yumuyor bazen de düzeltiyoruz.

Bunlar dışında, fotoğraflarda görünmeyen kızıl tilki maskesi yaptık. Dergi içinde bir sayfada yeralan fotoları, diğer sayfalarda bulup eşleştirdik, okuduk inceledik dergimizi. Yine keyifli bir sayı oldu.(Nehir 39 aylık)

Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...