20 Ekim 2014 Pazartesi

BOYA BENEK' İ İZLEDİK

BOYA BENEK
Şehir Tiyatroları
Yöneten: Ece OKAY

Şehir tiyatrolarında bu sezon açılışı Boya Benek isimli oyunla yaptık. Geçen yıl da üç-dört oyun izlemiş ve çok sevmiştik. Ekim ayı programını incelediğimde İstanbul Anadolu yakasında ve 3yas+ olan tek oyun buydu. Kaçırmadan biletimizi aldık. Oyunu yine Nehir ve sevgili kuzeni Mustafa Sarp birlikte izlediler.

Oyunda resim yapmayı ve kedileri çok seven kahramanımız kedisini bir türlü bulamamaktadır. İzleyici çocuklardan yardım alarak, zaman zaman komik hallere bürünerek, zaman zaman müzik eşliğinde dans ederek ve her an çok eğlenceli bir şekilde kedisini arayışı var oyunda. Nehir ve Mustafa Sarp biran bile gözlerini ayırmadan büyük bir heyecanla izlediler 40 dakikalık tek perde oyunu. Bir ara muzik eşliğinde dans edilen bölümde de epey coştular.

Oyun çıkışında fuayede çocukları boyalar ve boyama sayfaları bekliyor. Kedi ve köpek resmini boyayabiliyorlar. Biz aşırı kalabalık olduğu için, evde boyamak üzere  boyama sayfalarını yanımıza aldık.

Kasım ayı programını da inceledim. Kedi ile Palyaço tam bize göre bir oyun ama ne yazik ki Anadolu yakasında oynamıyor. İlerleyen zamanlarda gelirse onu da izlemeye gideriz. Ama sizlere haber vermiş olayım, çocuğunuzla birlikte gidip izlemek istersiniz belki.

Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...