5 Eylül 2014 Cuma

YAPAQ SET/ 3. KİTAP ETKİNLİKLERİMİZ

Bu aralar hasta gibiyim, bir enerji düşüklüğü söz konusu. Etkinlik hazırlayacak ne yaratıcılığım ne de halim var açıkçası. Yapa Q Set imdadımıza yetişiyor bu gibi durumlarda. Hazır etkinlikleri yapması ne kadar zevkli ve kolaymış. 

KÖPÜK DENEYİ

Deterjan, su ve pipetle bol bol köpük yapıp eğlendik.


KESME-YAPIŞTIRMA

Fon kartonlarını kesip yapıştırarak üçgeni tamamladı Nehir, verdiğim bir büyük 2 küçük daireyi kesip yapıştırarak da kaplumbağayı. Kaplumbağa çıkartmasıyla da kaplumbağayı yumurtalarına kavuşturduk ve yumurtalarını saydık.PARMAK KUKLALAR

Parmak kuklalarının kabasını Nehir kesti, sonra ben düzelttim. Arkasını bantla birleştirdik. Kuklalara Nehir ve Cem Ali (Nehir'in kreşten arkadaşı) isimlerini verdik ve konuşturup eğlendik bol bol. MESLEKLER

Meslekler ve bu mesleği yaparken gerekli olan aletleri tanıdık; ya da tekrar ettik diyeyim; çünkü Nehir'in astronot dahil pekçoğunu zaten biliyor olduğunu görmüş olduk. Çıkartma sayfasından steteskop, teleskop gibi araçların çıkartmalarını bulup resmin kenarlarına yapıştırıp daha sonra da ilgili mesleklerle çizgi ile birleştirdi Nehir.


TAVŞANCIK

Biraz basit bir etkinlik olsa da boş geçmeyelim dedik. Tavşana havuç verdik, sonra mutfağa gidip Nehir'le birlikte bir havuç soyduk; havuç hakkında konuşup afiyetle yedik. 


(Nehir 37 aylık)

Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...