1 Ağustos 2014 Cuma

MUTLU BAYRAMLAR

Bayramı İstanbul'da geçiren bir tek bizdik sanırım bu sene. Herkes iznini uzatmış tatil yörelerine, memleketlerine kaçtı ama biz hem o yol kalabalığını hem de gidilecek yerlerdeki kalabalığı çekemeyeceğimizi düşünerek hem de iznimiz fazla olmadığı için, bir yandan da Nehir'in doğum günü hazırlıklarıyla uğraştığımızdan biryere gitmek istemedik. Bir de biz karı-koca hala biraz gelenekseliz sanırım; bayramlarda tatile gitme alışkanlığımız şimdilik oluşmadı; büyükler kırılmasın, muhakkak ziyaretlerine gidelim düşüncesindeyiz. 

Bu bayram için Nehir'in bazıları henüz giyilmemiş ya da bir, iki kez giyilmiş birçok kıyafeti olmasına rağmen ona bir bayramlık aldım; küçüklüğümüzde bayramlarda bizim yaşadığımız heyacanı o da yaşasın istedim. Bayram sabahı önce annane ve dedemizi, sonra babanne ve dedemizi ziyaret ettik. İstanbul dışına çıkan teyze ve dayımızı bayramın ikinci günü görebildik. Sahillere, parklara gittik; adettendir dedik Nehir'i lunaparka götürdük. Biz de küçükken babamız bizi her bayram götürürdü ve çok mutlu olurduk.

İstanbul çok sıcaktı, sıcaktan bunalsak da güzel bir bayram geçirdik çekirdek ailemizle. Nehir beş gün boyunca anne ve babasının işe gitmemesinin, her gece geç saatlere kadar oturmanın, kuzenleriyle doya doya oynamanın zevkine vardı.Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...