28 Mart 2014 Cuma

DERİNCE HARİKALAR SAHİLİ

Geçtiğimiz haftasonu Derince Harikalar Sahili'ni gezmeye gittik. Hava çok güzeldi ve Nehir doya doya eğlensin istedik. Gitmeden evvel nette hem çok iyi hem de kötü yorumlar okuduğumuz için beklentimizi fazla yüksek tutmadık eşimle. Ama gayet memnun kaldık. Özellikle de park hastası Nehir çok eğlendi. Sabah 40 dakikalık bir araba yolculuğu ile parka ulaştık. Saat 10 gibi ordaydık, önce parkın içindeki cafelerden birinde kahvaltı ettik; kahvaltı gayet yeterli ve doyurucuydu. Kahvaltıdan sonra hemen oyuncaklara geçtik, Nehir saat tam 3'e kadar oynadı, koştu eğlendi. Keloğlan, Nasreddin hoca, Sindirella, Rapunzel, Çizmeli Kedi, Pamuk Prenses ve Yedi cüceler gibi masal kahramanlarının, Şirinler, Taş Devri gibi çizgi film kahramanlarının oyuncaklarını gezdi, fotoğraf çekildi; salıncakta sallandı, kaydıraklardan kaydı, hele bir köpekçiğin dilinden aşağı kayılan bir kaydırak vardı ki, ondan kaç defa kaymıştır sayamadık bile. O kadar saat oynamasına rağmen parktan ayrılırken yine de ağladı.

Mevsim olarak çok güzel bir zaman seçmişiz, ne üşüdük ne terledik. Yazın fazla sıcak olur ve durulmaz sanırım güneşin altında. Çocuklu ailelere en azından bir kez gidip görmelerini tavsiye ederim.

Bir de oyuncaklar biraz yıpranmaya başlamış, yetkililer sesimi duyarlarsa böyle güzel bir parkı korumak için birşeyler yapılır umarım diyeyim. 

Fotoğraflarımızın en güzelleri fotoğraf makinemizde, fırsat olursa birara onlardan da yüklerim; şimdilik cep telefonumla çektiğim fotoğraflarla idare edelim ;-) İşte güzel bir günden fotoğraflarımız:


He hee, Nehir nerdeee :-))


Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...