3 Şubat 2014 Pazartesi

REDHOUSE LEARNING SET-1/ DÖRDÜNCÜ KİTAP: MY CLOTHES

Nehir'in İngilizce ilgisi ve çalışmalarımız devam ediyor. Son olarak Redhouse Learning İngilizce Eğitim set'imizin dördüncü kitabı ile kıyafetlerimizi çalışmaya başladık. Kıyafetler konusunu farklı birkaç aktivite ile de desteklersek çok iyi olacak aslında ama bu sıralar iş yoğunluğu, grip vs hastalıklar derken henüz zaman ayıramadık. 

Ama yalnızca kitabı hikayeleştirerek okumamızın bile çok katkısı oldu. Nehir, "Polly'nin kıyafetlerini gösterdiği kitabım" bazen de "Polly'nin çamaşır kitabı" dediği bu kitabı çok sevdi ve "Belt, hat, sunglasses, shoes, socks" gibi birkaç kelimeyi kapıverdi hemen.

Renkleri şimdilik bilerek söylemeden geçiyorum ama meraklı Nehir sorduğunda da cevapsız bırakmıyorum, red, blue ve yellow 'u bu sayede çaktırmadan öğrenmiş bizim kız :-)

Diğer kitaplarda olduğu gibi bu kitabın sonunda da çalışma sayfaları var. Bu sayfaları Nehir'le sözlü olarak çalışıyoruz. Nehir, benim "what is this?, which one is hat?" gibi sorularımı yanıtlıyor.

Nehir'le tüm bu çalışmalarımızın karşılığını aldığımızı görmek çok sevindirici. Nehir minik minik cümleler kurmaya başladı artık İngilizce olarak. I am sad, it is a rabbit, goodnight daddy, let's sleep.. gibi" 

Kitabın kelime içeriği:

T-shirt
Hat
Trousers
Skirt
Dress
Scarf
Socks
Shoes
Belt
Coat
Sunglasses

Red
Yellow
Green
Blue
Pink
Purple
White
Gray
Brown
Orange
Black
Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...