1 Kasım 2013 Cuma

OYUN HAMURU İLE ÖZGÜN ÇALIŞMALARIMIZ

Nehir oyun hamurlarıyla oynamayı çok seviyor. Bazı akşamlar örtümüzü serip, malzemelerimizi alıp epey bir vakit geçiriyoruz hamurlarla. İşte o akşamlardan biri :


Nehir'in hamurdan uzaylıları. Nehir'e oynar gözleri verdim, hamura batırıp Pocoyo çizgi filminde  gördüğü Marslı kardeşleri yapmak çok hoşuna gitti. 
Hamurları açıp kurabiye kalıpları ile şekil verdi Nehir. Yaptığı kurabiyeleri afiyetle yedik, bebeklerine de yedirdik.Çocuklarımın Oyun Günlüğü Facebook sayfasında görmüştük, biz de yaptık. Oyun hamurlarını açıp Nehir'İn plastik hayvanlarının ayak izini çıkardık. Nehir bu aralar zaten ayak izlerine merak salmış durumda, evin içinde yürüyüp ayak izini çıkarmaya çalışıyor, çıkmayınca da neden olmuyor diye kızıyor; karın yağmasını sabırsızlıkla bekliyoruz, karda ayak izlerimizi çıkarmak için.. Bu etkinliği çok sevdi haliyle. Ördeğin, kedinin, ineğin nasıl birbirinden farklı ayak izleri olduğunu gördü, çok ilgilendi.
Oyun hamurundan deniz canlılarımız. Eserler bana, gözlerini takması Nehir'e ait.Aşağıda ki garip canlılar da Nehir'in isteği üzerine benim yaptığım tavşanlar. "Anne bi mor, bi beyaz tavşan yap, bay tavşanla bayan tavşan yap" dedi. Benim de elimden bu kadarı geldi :-) Bu aralar bay- bayan, kız-erkek farkını kavradı Nehir ve bu oyunlarımıza da yansıyor.

Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...