4 Eylül 2013 Çarşamba

EŞLEŞTİRME OYUNLARIMIZ

Aşağı yukarı Nehir 20 aylık civarıyken, meraklı minik dergisinden çıkan çatı ustaları eşleştirme kartlarını kolaylıkla yaptığını görünce çok şaşırdım, o güne kadar eşleştirmeler için erken diye düşünüp vermiyordum Nehir'e. Ama o günden beri çeşitli eşleştirme oyunları oynuyoruz birlikte. 
Renk eşleştirmelerini burada ve burada paylaşmıştım. Diğer bazı eşleştirme oyunlarımız da şunlar:

TCHİBO AHŞAP HAFIZA OYUNU

Bu ahşap hafıza kartlarını biz eşleştirme kartları olarak kullanıyoruz şimdilik. Nehir hayvan çiftlerini bulup yanyana diziyor. Nerde nerdee diyerek aradığı hayvanı bulunca da çok eğleniyor fotoğraflarda görüldüğü üzere. Eşleştirmeleri iki dakikada yapıp bitirince de kartlarla kule, tren vs birşeyler yapıyor kendince.  MERAKLI MİNİK MEYVE EŞLEŞTİRME KARTLARI

Meraklı Minik dergisinin geçmiş sayılarında verdiği meyvelerin içleri ve dışları eşleştirme kartlarıyla nasıl oynanacağını da babası öğretmiş geçen akşam Nehir'e. Kesilmiş meyveleri gösteren kartları yere dizip, kesilmemiş hallerini bulup üzerine koyuyorlar. Bugün ben de kartları çıkarttığımda Nehir direkt babasından öğrendiği şekilde eşleştirdi birçoğunu. Sadece kivi ile kavunun resimlerini çok benzer yapmışlar, bir de nar ve incirin içleri de çok benziyor, onları biraz karıştırdı. 


Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...