2 Mayıs 2013 Perşembe

PENDİK GÜLİSTAN SOFRASI

İşte çocukla gidilebilecek harika bir mekan: Pendik Gülistan Sofrası.

Restoranın bahçe bölümü çok çok güzel. Tam ortada çocuk oyun parkı var; sallanan oyuncaklar, çocuk masaları ve kaydıraklar. Bahçe çim hem de palmiye ağaçlarıyla süslenmiş. Güneş vurduğunda hemen büyük tentelerle masaların üzerini kapatıyorlar. 

Biz, eşim de ben de kahvaltıyı çok sevdiğimiz için, ve güne herzaman erken başladığımız için, kahvaltıya gittik buraya. Haftaiçi kahvaltı tabağı ve ek olarak ortaya patetes kızartması, omlet, tahin pekmez, süzme yoğurt vs. geliyor. Son derece yeterli ve doyurucu bir kahvaltı. Pazar günleri ise açık büfe brunch varmış. Fiyat kişi başı 16 tl, açık büfenin fiyatı da 24,50 tl imiş. Bana gayet makul geldi. Kahvaltı dışında restoran bölümünde her türlü yiyecek, cafe bölümünde de pizza'dan tutun da sıcak-  soğuk kahveler, hatta tantuni bile servis ediyorlarmış. Birgün brunch için birgün de tantuni yemek için gelmeyi kararlaştırdık bile eşimle. 

Gittiğimizde hemen parkin yaninda bir masaya oturduk; Nehir'i de özgür bıraktık. Çimlerde koşturdu, sallanan oyuncaklara bindi; kaydırağın merdivenlerine inip çıktı (ama kaymadı; henüz kendi başına kayamıyor; kahvaltıdan sonra babası ve benim yardımlarımla bol bol kaydı ama). Uzun zamandır ilk kez dışarda rahar bir kahvaltı yaptık eşimle.  
Restoran'in hemen çıkışında da park varmış. Nehir hanım salıncaklarda uzun uzun sallandı eve gitmeden. Öğle uykusu saati yaklaşırken evimize döndük.
Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...