27 Mayıs 2013 Pazartesi

MAŞUKİYE CANSU TESİSLERİ

Yazın gelmesiyle birlikte Nehir'i her haftasonu sevebileceği, temiz hava alabileceği, koşup oynayabileceği yerlere götürmeye gayret ediyoruz. Yaz ayları aktivitelerimiz daha çok açık hava eğlenceleri şeklinde geçiyor.

Bu pazar kahvaltı için Maşukiye Cansu Alabalık Tesisleri'ne gittik. Büyük yemyeşil çimlerle kaplı, ağaçların gölgesinde bir bahçe içinde restoran. Çocukların özgürce koşturup oynayabileceği bir yer. Çocuğunuz ister bisikletine binsin; ister top oynasın, isterse yere 1-2 minder atın oturup oyuncaklarıyla oynasın; siz de rahatça köy kahvaltınızı yiyip çayınızı için bu arada. Tabi Nehir henüz küçük olduğu için o kadar da özgür bırakamıyoruz biz, kahvaltı boyunca defalarca yerimizden kalkıp oturuyoruz ama önemli olan Nehir'in eğlenmesi ve güzel vakit geçirmesi.

Tesis içinde küçük bir park da mevcut. Ayrıca atlar var; ve çocuklar belli bir ücret karşılığı at binebiliyorlar. Biz atları izledik sadece. Öğlen çorba da çıkıyor minnoşlar için.. İster çocuklu ister çocuksuz aile olun rahatça tüm gününüzü geçirebileceğiniz bir yer. Yalnız biz eşim de ben de öyle tüm gün aynı yerde kalmayı sevmediğimizden sabah kahvaltısına gidip, öğleden sonra döndük. Nehir çok çok eğlendi.

Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...