4 Mart 2013 Pazartesi

KÜTÜPHANEMİZ 5- ÇİFTLİK DOSTLARI ÇIKARTMA KİTABI

Nehir'in en sevdiği aktivite: çıkartmalarla oynamak. Benden çıkartmayı yerinden çıkartmamı istiyor önce, çıkarıp veriyorum, yapıştırıyor, sonra söküyor, sonra tekrar yapıştırıyor; bu şekilde uzun süre oynuyor çıkartmalarla.

Bu kadar çok sevdiğini görünce Nehir'e bir-iki çıkartma kitabı aldım; bu kitapların eşleştirmeli, resimlerin yerlerini bulmalı olanları var, ben en basitinden başladım: Çiftlik Dostları Çıkartma Kitabı. Orta sayfada çiftlik hayvanlarının çıkartmaları var; diğer sayfalarda da göl, bahçe vs. Çıkartmaları bu boş alanlara yapıştırıyoruz.

Nehir çok eğlenerek yaptı bu aktiviteyi. Hoyoz,  tavukk, civciv,  öödek , at, inekk, cincap, kedi, köpek, domuccuk diyerek tek tek çıkartmaları benden istedi sonra da yapıştırdı.

 İşte kızımın hazırladığı sayfa:Farkettiyseniz ağaca yapıştırdığı bir kuzu var, ağaca çıkıyormuş gibi duruyor, bunu işaret edip "aaca çıkıyoo" dedi; ağacın yanında başaşağı duran tavuğun da düşüyor olduğunu hayal etti ki sanırım tavuğa " aa dikkatt, yavaşşş" dedi...   :-) 

Bir de fotoğrafta görünmeyen su matarası benzeri bir çıkartma vardı, hadi kızım hayvanlar su içsin bunu da yapıştır dedim; o ise matarayı tek tek hayvanların ağzına tutarak onlara su içirmeyi tercih etti..:-)

Dün akşam tekrar istedi kitabını, bu sefer kitapla onu yalnız bıraktım; yapıştırdığı tüm bu çıkartmaları söktü, tekrar yapıştırdı, kimi çıkartma koptu, kopanlara da "tühh, yazıkk" dedi... 
Eğlenceli bir aktivite oldu bizim için.(Nehir 19 aylık)


Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...