14 Ocak 2013 Pazartesi

KÜTÜPHANEMİZ 3- MİKADO ÇOCUK YAYINLARI

Nehir için D&R internet mağazasından yaptığım alışverişin ikinci parçası da geldi. Bir arkadaşımın bize gelirken çocukların oynaması için getirdiği kartları Nehir çok sevince hemen sipariş verdim. Mikado Çocuk Yayınlarından "Bebeğimin İlk Kartları". Kutu içinde 16 değişik, kalın karton kart var. Kartların 2 yüzü var. Bir yüzündeki resimler daha küçük bebekler için siyah-beyaz tonlarında, diğer yüzdeki resimler ise renkli. Nehir kartları görünce çıldırdı, hepsini serdi yere, başladı saymaya "maamun, gemii, aslann, tavuk, dildizz". Bizim kız çoğu hayvan ve birkaç tane de taşıt olan kartlardaki resimlerin hepsini tanıdı..

Diğer kitabımız yine Mikado Çocuk Yayınlarının 16-36 Ay Ufaklıklarla Yapılacak 50 Eğitici Aktivite" kitabı. Kitapta evde kolaylıkla temin edebileceğimiz nesnelerle kurabileceğimiz, bebeğimizle hem eğlenceli hem eğitici vakit geçirmemizi sağlayacak 50 aktiviteyi içeriyor. Kitabı biraz okudum, birtakım aktiviteleri işaretledim, ancak astım atağı, orta kulak iltihabı vs. hastalıklar derken henüz uygulamaya geçemedik.

Daha küçük bebeği olanlar için "0-20 Ay Bebeklerle Yapılacak 50 Eğitici Aktivite" kitabını; daha büyük çocuğu olanlar içinse "30-50 Ay Okul Öncesi Çocuklarla Yapılacak 50 Eğitici Aktivite" kitabını tavsiye edebilirim.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...