9 Ocak 2013 Çarşamba

KÜTÜPHANEMİZ 2- IŞILTILI KİTAPLARIM SERİSİ

Nehir "Arı vız vız vız" şarkısını uzun zamandır çok seviyor, kendisi de söylüyor hatta. Nerede bir arı fotoğrafı görse, nokta kadar bile olsa tanıyor ve çok heyecanlanıyor; "arııı, arıııı "diye bana gösteriyor. Çok sevdiği çizgi film Peppee'den de uğur böceklerini öğrendi, uğurböceğine uuböcei diyor ve aynı şekilde yorganın üzerine desen olarak işlenmiş minicik uğurböceğini bile seçiyor. Kelebekleri ilk yaş doğum gününden beri tanıyıp seviyor.

Kitaplara olan düşkünlüğünü ise zaten tekrarlamama gerek yoktur.

Hal böyleyken, Nehir için kitap araştırmasına çıktığım bir gün D&R mağazasında ışıltılı kitaplarım serisini görünce çok çok sevindim. Nehir'in en sevdiği hayvancıkları içeriyordu çünkü seri. Set 4 kitap:

Arı bızbız
Kelebek pırpır
Uğurböceği uçuç ve
Salyangoz simsim

Kitapları mağazadan almadım, internetten sipariş verdim. Aklınızda olsun D&R' ın internet sitesi mağazalarından herzaman daha ucuz ve kitaplar daha temiz, daha yeni olarak geliyor. Mağazadaki kitaplar biraz tozlu ve yıpranmış olabiliyor.

Nehir kitaplarını görünce çok çok sevindi. Zaten bugünlerde işten eve elimde bir paketle gelirsem, paketi görür görmez "çüüpriizzz" diyor. Biliyor kendisi için bir sürpriz olduğunu. Bu sefer de öyle yaptı, paketten kitapları tek tek kendisi çıkardı ve herbirine çok heyecanlandı. "arııı, keebekkk, uuböceii" diye çığlıklar atarak eline aldı kitapları.  

Kitapların içindeki hikayeler de çok sevimli. Nehir'le birlikte hikayeleri okuduk, resimlere baktık, yeni şeyler öğrendik. Kitaplar henüz yeni geldi ama şimdiden kazanımlarımız oldu. Kelime dağarcığımıza "mantar, örümcek, tırtıl, salyangoz, akşam" gibi kelimeler eklendi. Bir süredir duyguları anlatıyorum Nehir'e bu kitapla da pekişmiş oldu; "kelebek üzgün, kelebek şimdi mutlu"  şeklinde.

İşte kitaplarımız ve kitap kurdu Nehir:
Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...